edukacja

Robot edukacyjny Abilix Krypton – nauka programowania i robotyka dla dzieci

Rozwój technologii nabrał w ostatnich dziesięcioleciach bardzo dużego tempa, a świat zmienił się nie do poznania. Każdego roku powstaje wiele nowych zawodów, do których przygotowania warto zacząć już w najmłodszym wieku.

Głównym celem systemu edukacji, jest obecnie kształcenie osób w taki sposób, aby jak najlepiej odnalazły się w nowej rzeczywistości. Nauka programowania stała się codziennością.
Aby efektywnie edukować młodzież należy sięgać po metody i narzędzia dostosowane do nowych realiów. Dzięki nim skutecznie przekażemy uczniom wiedzę oraz wzbudzimy ciekawość świata.

Edukacja w nurcie

Roboty Abilix Krypton to skuteczne narzędzia edukacyjne służące do nauki programowania. Wyposażone są w różne języki programowania, od podstawy programowania Drag&Drop, przez program Scratch po polsku, aż do Flow-Chart czyli schematy blokowe. Te zabawki edukacyjne wpisują się w edukację w nurcie STEAM (Science – nauka, Technology – technologia, Engineering – inżynieria , Art – sztuka, Maths – matematyka), czyli nowoczesne, najbardziej efektywne nauczanie na wielu płaszczyznach, dostosowane do realiów, w jakich przyjdzie wkrótce egzystować obecnej młodzieży.

Roboty Abilix wspierają rozwój dzieci i młodzieży w nauce przedmiotów ścisłych oraz rozwijają istotne kompetencje XXI wieku:

Programowanie

Kreatywność i kodowanie

Rozwiązywanie problemów

Komunikację i pracę w grupie

Interdyscyplinarność

Rozpocznij podróż edukacyjną z robotami Abilix w oparciu o nasze profesjonalne materiały dydaktyczne! Kurs programowania obejmuje podstawę programowania oraz Scratch po Polsku.

Roboty edukacyjne Abilix to doskonałe narzędzie do nauki programowania.

Aby zapewnić nauczycielom komfort prowadzenia ciekawych i angażujących lekcji z wykorzystaniem robotów Abilix Krypton, przygotowaliśmy wersję edukacyjną zawierającą kurs programowania, czyli zestaw gotowych scenariuszy lekcyjnych. Dodatkowo zaznaczone są elementy podstawy programowej.

Nasz kurs programowania został przygotowany przez doświadczonych nauczycieli i trenerów z grupy Mistrzowie Robotyki.

Roboty do programowania Abilix Krypton w wersji EDU dostępne są jedynie u naszego dystrybutora edukacyjnego Moje Bambino.

Wraz z zakupem klocków Abilix Krypton w wersji EDU otrzymasz wszystko czego potrzebujesz do prowadzenia zajęć

gotowe, rozpisane krok po kroku scenariusze lekcji

instrukcje obsługi klocków, aplikacji i języków programowania

zeszyt ćwiczeń dla ucznia

podręcznik nauczyciela z szerszym opisem tematyki i lekcji oraz rozwiązaniami zadań

komfort prowadzenia ciekawych, angażujących lekcji dostosowanych do wymogów polskiej podstawy programowej

dostęp do platformy www.abilix.pl/strefanauczyciela

zawierającej materiały dydaktyczne, instrukcje, scenariusze lekcyjne oraz linki do pobrania aplikacji

Nasza oferta edukacyjna:

Dla szkół

Kurs programowania dla klas 4+, dostosowany do wymogów podstawy programowej.

Nauka podstawy programowania w języku graficznym, program Scratch po Polsku lub FlowChart – schematy blokowe. Uczniowie dowiedzą się z tych lekcji np. jak działa wiatrak lub brama garażowa, jak je zbudować i zaprogramować.

Dla podmiotów prowadzących zajęcia "Robotyka dla dzieci"

Kurs programowania Abilix Krypton koncentruje się na nauce programowania poprzez zabawę, wspólne rozwiązywanie zadań i rywalizację.

Uczestnicy poznają np. budowę i zasadę działania huśtawki, zorganizują zawody robotów w przeciąganiu liny, przeprowadzą zawody Dragsterów.

Lekcje pokazowe i szkolenia

Darmowa prezentacja robotów edukacyjnych Abilix Krypton.

Oferujemy też szkolenie z obsługi zakupionego sprzętu. Pokażemy jak go uruchomić, zaprogramować i odpowiemy na wszystkie pytania, abyś mógł w pełni korzystać z możliwości jakie oferują roboty Abilix.

Wsparcie dla nauczyciela

Aby prowadzenie zajęć z robotami Abilix Krypton było łatwe i komfortowe, przygotowaliśmy szczegółowe instrukcje obsługi oraz języków programowania.

Zapraszamy do pobrania darmowych podręczników w sekcji https://abilix.pl/pl/pobierz/  lub napisz do nas.