Roboty edukacyjne do programowania Abilix produkowane są od 1997 roku przez firmę PartnerX - pioniera i globalnego lidera rynku. Robot Krypton to idealna nauka programowania dla dzieci.

Firma PartnerX zajmuje się projektowaniem i produkcją robotów edukacyjnych od 22 lat. W tym czasie dostarczyła zabawki edukacyjne, zabawki interaktywne oraz innowacyjne rozwiązania do ponad 50 krajów na świecie, wyposażyła w roboty przeszło 50 000 szkół, stworzyła 2 000 pracowni robotyki  – co najważniejsze – opracowała 550 patentów. Lata doświadczeń pozwoliły na wypracowanie szeregu przewag nad konkurencją.

Roboty interaktywne

W swojej ofercie Abilix posiada różnorodne serie robotów: od latających Iris, które potrafią przenosić przedmioty, przez serie kreatywną C i modularną H, których klocki posiadają wiele swobodnych kątów ruchu i możliwości połączeń, do serii Oculus, która pomaga wykonywać codzienne prace domowe czy Krypton, które wspierają dzieci i młodzież.  Programowanie, kodowanie, robotyka, nauka przedmiotów ścisłych to ich najważniejsze cele.

Roboty edukacyjne z serii Krypton, obecne już na polskim rynku, są zgodne z wymogami edukacji w nurcie STEAM

STEAM daje możliwość wykorzystania pełnego potencjału dzieci i młodzieży w kształtowaniu kompetencji przyszłości. Nazwa STEAM to pierwsze litery słów Science – Nauka, Technology – Technologia, Engineering – Inżynieria, Art. – Sztuka, Mathematics– Matematyka. Nauka w nurcie STEAM rozwija kreatywność, przedsiębiorczość, kompetencje technologiczne, projektowe i społeczne oraz wiarę w siebie i świadomość swoich mocnych stron i talentów.

Zabawa z nimi nigdy się nie znudzi

Ogromne możliwości konfigurowania wyglądu robotów oraz programowania ich zachowań, gwarantują wiele godzin kreatywnej zabawy i nauki. W zależności od modelu można z nich zbudować od 17 do 50 różnych projektów, a każdy z nich rozwija inne umiejętności dziecka. Największy zestaw posiada aż 1550 klocków, których innowacyjny system pozwala łączyć ze sobą elementy z sześciu stron. Daje to ogromne możliwości w zakresie tworzenia projektów robotów. W zestawach znajdziemy również nowoczesne silniki i sensory pozwalające robotom m. in. słyszeć, reagować na dotyk, czy poznawać swoje położenie w przestrzeni. Robot edukacyjny Krypton to świetna nauka programowania dla dzieci.

Programuj i rozwijaj kompetencje przyszłości

Jeśli chodzi o języki programowania dla dzieci producent robota Krypton pomyślał o użytkownikach będących na różnym poziomie zaawansowania. I tak: dla najmłodszych przeznaczony jest Abilix Drag&Drop, czyli podstawy programowania, łatwe i intuicyjne przestawianie „kafelków” z komendami. Dla dzieci w wieku szkolnym Abilix Scratch po polsku. Program Scratch to najpopularniejszy język programowania w polskich szkołach. Abilix Flow-Chart – to schematy blokowe oraz funkcje. Dla najbardziej zaawansowanych język C (dostępny w modelach Krypton 4, Krypton 6 i Krypton 8).