Jaki model robota Abilix Krypton wybrać dla Twojego dziecka?

Otrzymujemy wiele zapytań od rodziców, nauczycieli oraz samych uczniów zainteresowanych nauką programowania, jaki model robota Abilix Krypton wybrać? Dlatego też postanowiliśmy stworzyć przewodnik po robotach Krypton, aby pokazać różnicę pomiędzy poszczególnymi modelami oraz pomóc w wyborze właściwego robota. Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym dostępnych modeli robotów Abilix.

Edukacja zrobotami Abilix

Modele robotów edukacyjnych Abilix

Aktualnie jest dostępnych 5 modeli Abilix Krypton. Każdy model został ulepszony również do wersji v2, która wyposażona jest w ulepszony kontroler, posiadający moduł hot spot, dzięki któremu robot łatwo i szybko łączy się z aplikacją mobilną.

Krypton 0 i Krypton 0 v2

Krypton 2 i Krypton 2 v2

Krypton 4 i Krypton 4 v2

Krypton 6

Krypton 8

Zalety robotów Abilix

Roboty Krypton to świetne zabawki dla dzieci, które pełnią jednocześnie rolę edukacyjną i są używane do nauki programowania. Dlatego często wybierane są przez szkoły wraz z kursem programowania do nauki popularnego języka Scratch po polsku. Natomiast interaktywna aplikacja 3D o nazwie Abilix Today’s Future dostępna na platformę Android oraz iOS pozwoli na naukę i zabawę w domu, bez względu na to czy dziecko lub rodzice mają już doświadczenie z programowaniem, kodowaniem, czy szeroko rozumianą robotyką, czy też nie.

Jeśli Twoje serce tęskni za zegarkami best clone rolex, ale Twój portfel waha się, odkryj dostępne alternatywy, które uchwytują esencję.

Robot Abilix Krypton budowany z klocków podobnych do popularnych na rynku, ale nie są z nimi kompatybilne. Są nieco większe i mają więcej możliwości budowy w 6 płaszczyznach oraz dodatkowo platformy. Klocki są polecane dla dzieci od 8 lat. Młodsze dzieci, które mają większe doświadczenie zapewne sobie poradzą, ale pomoc rodziców będzie potrzebna przy bardziej skomplikowanych projektach.

Roboty edukacyjne dla najmłodszych

Abilix Krypton 0 v2

Krypton 0 i Krypton 2 to dwa podstawowe modele, które idealne się sprawdzą dla dzieci rozpoczynających naukę programowania. Pierwszy posiada w zestawie 409, a drugi aż 719 klocków. Różnią się również ilością czujników: Krypton 0 ma ich 4 sztuki (w tym zewnętrzne kolizji i skali szarości), a Krypton 2 o 3 sztuki więcej (zewnętrzne 2x skali szarości, odległości, koloru i kolizji).
Ilość czujników ma znaczenie przy kolejnych etapach nauki programowania, pozwala np. dokładniej zaprogramować śledzenie linii lub wykorzystać czujnik odległości, aby nie uderzać w napotkaną przeszkodę. Jednak najważniejsza różnica to ilość projektów do zbudowania. Ich ilość wpływa liczbę godzin zabawy i nauki. Krypton 0 pozwala na budowę 17 projektów, zakładając że średnio poświęcimy na budowę jednego z nich 2 godziny to zbudowanie wszystkich zajmie nam około 34 godziny. Oczywiście dodatkowo będziemy programować każdy projekt w różnych językach. Krypton 2 oferuje 29 projektów, czyli potrzebujemy minimum 58 godzin, aby wszystkie zbudować. Jeśli wiemy, że nasze dziecko lub uczeń lubi budować z klocków i dodatkowo chce poznać programowanie to proponujemy zakup modelu Krypton 2, natomiast jeśli dziecko dopiero zaczyna swoją przygodę z profesjonalnymi klockami i programowaniem to rekomendujemy wybór modelu Krypton 0. Trzeba zaznaczyć, że oba modele posiadają po dwa silniki oraz ten sam mózg (kontroler) także programowanie odbywa się w ten sam sposób. Są to prawdziwe zabawki interaktywne do programowania dla dzieci oraz robotyki. Ucieszą dzieci, które dostaną taki prezent na dzień dziecka lub komunię. To idealny prezent dla chłopca oraz i dziewczynki.

Obecnie trwa promocja na oba modele, dzięki której można je kupić odpowiednio 100 i 200zł taniej.
Krypton 0 jest do kupienia za 399zł, Krypton 2 w cenie 699zł

Robot Edukacyjny Abilix Krypton 2
Abilix Krypton 2

Roboty edukacyjne Abilix dla średniozaawansowanych

Kolejne modele serii Krypton, czyli Krypton 4, Krypton 6 oraz Krypton 8 posiadają nowszy kontroler, który jest szybszy, posiada możliwość połączenia hotspot oraz akumulator zamiast baterii AA. Dodatkowym atutem w tych modelach jest dotykowy i kolorowy ekran. Krypton 4 w wersji v2 to model szczególnie polecany dla szkół. W zestawie są 943 klocki, 14 czujników (zewnętrzne 7 sztuk) oraz 3 małe oraz 1 duży silnik. Model ten pozwala to na przeprowadzenie pełnego kursu programowania. Dla niektórych osób ważnym atutem jest dodatkowy język programowania C, dostępny na komputerach PC. W aplikacji Abilix Krypton Today’s Future dostępne są 22 projekty do zbudowania. Krypton 4 v2 to nowość i jest dostępny w cenie 1599 pln.

Abilix Krypton 4 v2
Abilix Krypton 4

Najbardziej rozbudowane robty edukacyjne Abilix

Krypton 6 w wersji 2 to model, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Sprawdzi się jako zabawka dla chłopca i dziewczynki do kompleksowej nauki programowania. Przygotowanych jest aż 36 projektów do zbudowania, w tym skomplikowane roboty wymagające minimum 3 godzin pracy. Nawet najbardziej sprawni użytkownicy będą potrzebować aż 100 godzin, aby zbudować wszystkie projekty. 1154 klocki, 23 czujniki (zewnętrzne 16 sztuk), 5 silników jest idealnym podsumowaniem tego zestawu, a ciekawostką jest dostępna kamera, która może służyć jako oczy robota i wykonywać zdjęcia. Krypton 6 v2 kosztuje 2199 PLN.

Ostatni i najwyższy model serii Krypton model to Krypton 8 v2. To prawdziwa gwiazda wśród robotów edukacyjnych. Przeznaczony jest do nauki robotyki dla dzieci, a kurs programowania w wersji edukacyjnej dla szkół pozwala na kilka sezonów nauki. Robot posiada w zestawie 1550 klocki, 32 czujniki (zewnętrzne 23sztuki) oraz 7 silników. Do zbudowania jest 50 projektów, które zapewnią zabawę na długie tygodnie.

Robot z Abilix Krypton 8

Podsumowanie robotów Abilix

 Roboty edukacyjne Abilix Krypton to doskonałe zabawki dla dzieci, które posiadają walory edukacyjne. Robotyka staję się popularna w szkołach, a co za tym idzie coraz więcej rodziców, widząc zainteresowanie dzieci decyduje się na zakup do domu. Programowanie to tylko element kodowania dla dzieci, a roboty Krypton w pełni spełnią oczekiwania dzieci, aby się dobrze bawić i przy okazji wiele nauczyć. Tego typu zabawki interaktywne to dobry prezent dla 8 latka, ale również dla starszych dzieci. Nauka programowania staje się łatwa i przyjemna, a robot będzie przyjacielem dziecka na wiele miesięcy. Jaki model robota Abilix Krypton wybrać? To zależy od tego jak wiele oczekujemy od tej zabawki edukacyjnej. Mamy nadzieję, że powyższy tekst pomógł z wyborem odpowiedniego modelu.